Proč nebudu šílet, když moje děti kouří hrnec

  • Jeffry McDowell
  • 0
  • 4510
  • 301

Je tu tolik věcí, o kterých sním, když jde o mé tři děti. Jsou tak mladí v 6, 4 a 1.

A neplyne ani okamžik, kdy mě nezasáhne, že každý z nich právě začíná dlouhou cestu svého života. Snil jsem o nich, malé představivostní sekvence, doufám, že se nadcházející roky mohou dočkat.

Každý chce pro své děti to nejlepší a já se neliším. Představuji si, jak každý z nich putuje ulicemi Londýna a Říma a dokonce i Pchjongjangu.

Představuji si, že všichni mají šanci se zamilovat v dlouhých jarních stínech Eiffelovy věže nebo Empire State Building.

V záblesku skutečné naděje přemýšlím o tom, že mě zavolají a jejich matce, když tam sedíme a pijeme naše levné víno na letní večer zadní verandě dále na silnici.

„Mami, tati. Hádej co? Jsem v Mongolsku,“ řeknou. „Je to tak šíleně cool. Zůstávám! Dostal jsem práci v kavárně!"

Netuším, co jsem předpokládal chtít pro své děti. Chci štěstí a zdraví, vím toho hodně. Vyrazil bych své ledviny a oční bulvy a také své srdce, kdybych věděl, že existuje výměna, kterou bych mohl udělat s Ďáblem, který by zaručil těmto dětem z mého trůnu mít tyto věci po zbytek jejich životů.

SOUVISEJÍCÍ: Jsem křesťanská maminka ze dvou, která chce jen kouřit hrnec

Neexistuje však žádný sladký obchod. Život přinese to, co přinese, a bolest a blues dýchajícího kyslíku v zemi zvané Země je nakonec nějak najde. Tak to prostě chodí.

Existuje tolik věcí, které můžete uvíznout ve víře, když jste matka nebo otec.

Pokud pijete moderní Kool-Aid, můžete snadno odejít a myslet si, že pokud své děti nebudete krmit správnými jídly nebo je posílat do dokonalých škol nebo je připravit tak mimoškolně, že z nich budou pěstovat softballové a lakrosové hole, kde jejich a $ S a nohy mají být, selháváte své děti. Opravdu nekoupím všechny ty věci.

Existuje mnoho způsobů, jak uspět jako rodič, a já si myslím, že většina z nich je mnohem osobnějších a osobnějších než základní pravidla a barometry nastavené pokřivenou výfukem amerického snu, na který všichni nasáváme.

Vezměme si například trávu.

Vím, vím, nikdo nechce, aby jejich děti s čímkoli experimentovaly. Ne alkohol. Ne sex. A určitě nikdy nebudeme chtít zjistit, že se rojí v něčem tak příšerném jako kouření marihuany. To je odrazový můstek ke zhoršení situace, že? A všichni si můžeme vzpomenout na děti na střední škole, které kouřily hrnec pod tribunami na domácí hře.

SOUVISEJÍCÍ: Kouření hrnec mě dělá lepší mámou

Kde jsou ony Nyní? Dobře, jo, většinou provozují své vlastní společnosti / profesory umění / studenty angličtiny Lit / filmové / řidiče NASCAR / astronauty / manažery skautů Ameriky / guru potravinářských kamionů / nebo profesionální hráče baseballu. Ale odbočím.

Byl nám prodán velmi těžký plastový džbán hadího oleje, pokud jde o to, co je opravdu špatné pro naše děti.

Dostali jsme vymyté mozky a psychologicky přeprogramováni tak, abychom věřili, že téměř cokoli, co nespadne hned ze sbírky Nech to na bobra scénář je stále něco, co bychom měli považovat za satanské a špatné pro naše děti.

Ale o tom volám kecy.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje.

Připojte se nyní k YourTango trendy články, horní odborná rada a osobní horoskopy doručeno každé ráno přímo do vaší doručené pošty.

Čas vyznání: Jako dítě jsem kouřil hrnec. A nebudu se bát, když moje děti kouří hrnec.

Hodně z toho. V době, kdy jsem byl v 11. třídě, jsem využil všech kousků možnosti, že někdy budu prezidentem Spojených států, a víceméně jsem to vykouřil ve snu, který rozbil politickou sebevraždu.

Kouřil jsem v lese a na parkovišti v obchodě, jen já a moji přátelé a mísa z jeleního parohu. (Bože, to byla skvělá dýmka). Tak to je. Nikdy nebudu prezidentem. A myslím, že kdyby někdo chtěl poškrábat zadní část mých kostí nějakou špičkovou třicetiletou škrabkou na drogy, pravděpodobně by se mohl ujistit, že nikdy nebudu státním vojákem ani stíhačem..

To je jedno. Koho to zajímá?

Je mi 43 let a viděl jsem některé věci, řeknu ti to. Prošel jsem fází stoner na střední škole a poté na komunitní škole, ale sám jsem se tím vším nudil. Nikdo nemusel srazit kladivo na mé „užívání drog“. Přišel jsem přirozeně, organicky, pokud chcete použít elektrická slova, která lidi rozechvějí napodobitelným vzrušením. Ale dost vtipné, moje máma (která byla fantastická matka, mohu dodat, žehnej jejímu krásnému srdci) neměla tušení, že jsem stoner.

Samozřejmě byly známky.

Měl jsem opravdu dlouhé vlasy až po zadek a kotlety. Byl jsem citlivý, přemýšlivý, zábavný a nenasytný dospívající čtenář, který rád hrál na kytaru a jedl Twinkies namočené v pudingových šálcích, ale to nestačilo na to, aby mě kopalo mnoho dívek. Chtěli chlápci s pěknými auty.

Já a moje dlouhovlasé přátele jsem jel po bitevní lodi zvané USS Impala. Chtěli chlapy se svaly a oblečením v Ocean Pacific. Byl jsem karbanátek v koncertní košili Jane's Addiction.

Ale přesto. Byl jsem úžasný.

Byl jsem úžasné dítě. Byl jsem blízko své matce a mému bratrovi (byli jsme jen my tři, můj otec se rozdělil, když mi bylo 9). Byl jsem jablkem očí svých prarodičů. Byl jsem dobrý student, lepší než spousta atletů a pitomců, a nikdy jsem se za celých 12 let školní docházky nedostal.

Žádné ředitelovy kanceláře ani pozastavení nebo křik za to, že jsme se potulovali ve třídě. Byl jsem zdvořilý a pozorný a včas jsem odevzdal domácí úkol z Algebry, i když někdy měl na zadní straně napsaný text písně. (Mohl bych dodat, že jsem začal nahrávat a vystupovat s bratrem po celém světě poté, co jsme založili kapelu a téměř dvě desetiletí měli dlouhou muzikantskou kariéru.)

Kouření trávy mě neděsí. Udělal jsem to. Vím, co to dělá, a vím, že to tu může vést, dobré i špatné.

A vím, že to není ani z poloviny tak špatné jako v případě plechovek Bud a lahve Jack Daniels v autě naloženém chválou dospívajícími v pátek večer v americkém Anytownu.

Pokud moje děti zkusí kouřit trávu, když jsou na střední škole, nevyděsí mě to. Už s nimi budu hodně mluvit o tomto podivném světě a všech zmijích a jedech, které se tam vznášejí. Možná nebudu šťastný pokud zjistím, že experimentují s bankou, ale je to jen proto, že jsem nyní starý a staří otcové nikdy nejsou tak šťastní.

Ale budu v pohodě. Protože vím. Vím, jak se na tomto světě dostaly špatné věci. Vím, jak děsivé je být v dnešní době mladý, i když neexistuje způsob, jak bych kdy mohl opravdu vědět. Vím, kým jsem byl jako dítě a kým jsem se stal člověkem. Znám možnosti velmi, velmi cool života, protože právě teď jeden žiju.

Představ si to. Stoner se ukázal v pořádku.

SOUVISEJÍCÍ: 23 osobností, které milují kouřit hrnec

Trendy na YourTango:

10 tipů, jak vychovat perfektní, nezkažené, andělské děti Ukazatel č. 1, kterého jste jako dítě emocionálně zanedbávali 6 věcí, které si lidé neuvědomují, protože jste byli vychováváni toxickou matkou Přesný okamžik, kdy jsem přerušil toxické chování mé tchyně

Serge Bielanko je spisovatel a hudebník, který byl publikován na stránkách Babble, Huffington Post, Mom.me, Yahoo a dalších. Navštivte jeho webové stránky, kde najdete další jeho práci.
Zatím žádné komentáře

Užitečné články o lásce a vztazích, které změní váš život k lepšímu
Živé osobní příběhy, odborné rady, názory na vztahy, emoční pohodu a sebepotvrzení